Przewodnik bezpieczeństwa mieszkania dla najemców

Jako najemca masz ograniczone możliwości dodawania zabezpieczeń . Ale może Cię zaskoczyć, że istnieje mnóstwo łatwych środków bezpieczeństwa, które możesz wdrożyć — nawet w dużym budynku mieszkalnym lub kompleksie.

Przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jakie czynniki bezpieczeństwa mieszkania należy wziąć pod uwagę przed podpisaniem umowy najmu, a także rzeczy, które możesz zrobić po wprowadzeniu się, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

 

Przed wprowadzeniem się

1. Zbadaj lokalną przestępczość

Twój pośrednik tak mówi i to prawda: wszystko zależy od lokalizacji. (A mówimy o czymś więcej niż tylko o tym, jak blisko jest twoje nowe mieszkanie od twojego ulubionego miejsca z taco.)

Zanim zdecydujesz się na miejsce, które nazwiesz domem, warto zbadać wskaźniki przestępczości w okolicy i porozmawiać z mieszkańcami. Sprawdź strony internetowe, takie jak SpotCrime , aby zobaczyć, co dzieje się w okolicy pod kątem przestępczości.

Możesz także porozmawiać z sąsiadami, policją i właścicielami lokalnych firm, aby dowiedzieć się więcej o okolicy, zanim podpiszesz linię przerywaną.

 

2. Sprawdź oświetlenie

Budynki mieszkalne i kompleksy mają czasem ciemne zakamarki i zakamarki, co czyni je idealnymi dla osób, które chcą się skradać.

Ważne jest, aby mieć dobre oświetlenie (kamery bezpieczeństwa to bonus) w częściach wspólnych:

 • Korytarze
 • Parkingi
 • Magazyny
 • Obszary gospodarki odpadami
 • Klatki schodowe
 • Pralnie
 • Poczty

Jeśli to możliwe, zabierz ze sobą przyjaciela i sprawdź to w nocy, aby uzyskać jaśniejszy obraz tego, jak dobrze wszystko się świeci. Sprawdź też, czy są jakieś światła czujnika ruchu .

3. Zwróć uwagę na ogólne utrzymanie

Drobne rzeczy, takie jak przepalone żarówki, łuszcząca się farba lub nieszczelne krany, mogą wydawać się łatwymi do naprawienia irytacjami, ale mogą również być charakterystycznymi oznakami nieuważnego właściciela. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest poważny problem z zabezpieczeniami — na przykład zepsuty zamek lub okno — i czekanie tygodniami na odpowiednią naprawę.

 

Rozpocznij ocenę bezpieczeństwa mieszkania, gdy tylko dotrzesz do budynku lub kompleksu. Następnie rób żmudne notatki dokumentujące oznaki złej konserwacji. Oto kilka przykładów:

 • Zepsute ogrodzenia
 • Zarośnięty krajobraz
 • Odpadająca farba
 • Zużyta wykładzina

W tym momencie nie jesteś jeszcze lokatorem, więc pociągnij właściciela do odpowiedzialności, pytając, czy planuje naprawić problemy przed wprowadzeniem się (lub wkrótce po) – nie akceptuj niejasnych odpowiedzi.

4. Sprawdź wejścia

Pierwszą linią obrony w ochronie najemcy są wejścia, zarówno do Twojego mieszkania, jak i do budynku czy kompleksu.

Sprawdź wszystkie wejścia pod kątem bezpiecznych zamków i dodatkowych funkcji bezpieczeństwa:

 • Judasz
 • Blokada łańcuchowa
 • Kluczowe kody
 • Kamery
 • Zdalne odblokowanie

Zapytaj kierownictwo, jak często zmieniają klucze i kody kluczy. Nie chcesz ryzykować, że były najemca dostanie się do Twojego mieszkania.

 

5. Sprawdź okna

Jeśli drzwi są twoją pierwszą linią obrony, okna są twoją drugą. Sprawdź okna pod kątem solidnych, łatwych w użyciu zamków, zwłaszcza jeśli jesteś na parterze.

Upewnij się, że okna są zabezpieczone od zewnątrz i spróbuj myśleć jak włamywacz: czy możesz dostać się do mieszkania przez okno?

Miej również oko na okna z zamkami w pobliżu, ponieważ intruzi mogą łatwo rozbić okno, aby sięgnąć i otworzyć zamek.

 

6. Rozważ wyjścia awaryjne

Równie ważne, jak zabezpieczenie mieszkania przed kradzieżą, jest również upewnienie się, że możesz się wydostać w sytuacji awaryjnej.

Poszukaj rozwieszonych planów ewakuacji przeciwpożarowej, a jeśli jesteś blisko poziomu gruntu, sprawdź, czy okna można łatwo otworzyć.

Sprawdź , czy czujki dymu i czadu są sprawne . Upewnij się, że wszelkie drabiny przeciwpożarowe mają odpowiednie miejsce do przechowywania, aby włamywacze nie mogli dosięgnąć ich z ziemi.

 

Po przeprowadzce

1. Uzyskaj ubezpieczenie najemców

Pomimo wszelkich środków ostrożności, jakie możesz podjąć, niefortunne zdarzenia wciąż się zdarzają. Dlatego dobrze jest zabezpieczyć swoje zakłady ubezpieczeniem najemców.

W przeciwieństwie do ubezpieczenia właściciela, które obejmuje tylko budynek, w którym mieszkasz, polisa ubezpieczeniowa najemcy obejmuje mienie osobiste, takie jak meble, sprzęt elektroniczny, odzież, mienie i szkody poniesione w wyniku włamania lub katastrofy. Pomaga również pokryć zobowiązania i koszty leczenia, jeśli gość dozna obrażeń w Twoim mieszkaniu.

2. Poznaj swoich sąsiadów

Pan Rogers był naprawdę na punkcie, kiedy spędzał tyle czasu na poznawaniu swoich sąsiadów. Znajomość sąsiadów jest jak posiadanie inteligentnych kamer bezpieczeństwa w całym budynku.

Kiedy sąsiedzi się znają, częściej zwracają uwagę na podejrzaną aktywność i ostrzegają innych, jeśli zobaczą coś podejrzanego. Uważaj na ludzi w Twoim kompleksie mieszkalnym, których Twoim zdaniem możesz chcieć poznać. Nawiązuj z nimi rozmowy w miejscach wspólnych.

Jeśli jesteś zbyt nieśmiały, aby kontaktować się twarzą w twarz, możesz również dołączyć do grup w mediach społecznościowych na Facebooku i Nextdoor w większości kompleksów i dzielnic, aby przełamać lody.

 

3. Zasłoń swoje okna

To przerażające, ale wielu intruzów „rozgląda się” za dobrymi łupami, zanim zdecyduje się na miejsce do włamania.

Najlepszym sposobem, aby twoje miejsce nie było na szczycie ich listy, jest ukrycie towarów poprzez zakrycie okien roletami i zasłonami. Trzymaj je zamknięte, gdy nie ma cię w domu i zawsze po zmroku. Zawsze zamknięte pod kątem żaluzje poziome, aby ludzie nie widzieli przez małą szczelinę między listwami.

Pamiętaj, kiedy w nocy zapalają się światła, a rolety są otwarte, to tak, jakbyś występował na jasno oświetlonej scenie w ciemnym audytorium: publiczność na zewnątrz może wszystko zobaczyć!

 

4. Ulepsz swoje zamki do drzwi

Miejmy nadzieję, że twoje mieszkanie ma już rygiel , ale jeśli nie, zainstaluj go, gdy się wprowadzasz (za zgodą właściciela). Poproś właściciela, aby zmienił również zwykłe zamki w twoich drzwiach.

Nigdy nie wiesz, ile jest zduplikowanych kluczy i chcesz mieć pewność, że tylko Ty masz dostęp do Twojego mieszkania (a właściciel powinien ostrzec przed użyciem swoich kluczy, aby wejść do mieszkania).

Zainstalowanie dodatkowych zamków do drzwi, takich jak zamki łańcuchowe lub zamek wzmacniający drzwi, to kolejny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkania, gdy w nim przebywasz. Oczywiście najlepiej, gdy mieszkanie posiada drzwi antywłamaniowe, które cechuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

5. Zdobądź pasek bezpieczeństwa drzwi

Zatrzask do drzwi to doskonały środek bezpieczeństwa dla mieszkańców mieszkania. Większość z nich jest łatwa w montażu i demontażu, bez uszkodzeń drzwi. Co więcej, nie jest podatny na uderzanie, wybieranie lub duplikowanie kluczy unoszących się w pobliżu.

W przypadku drzwi przesuwnych na balkonie lub tarasie zamki do drzwi przesuwnych są idealne, aby zapewnić dodatkową ochronę, a można również uzyskać zagłuszacz do drzwi wejściowych, który działa jak wytrzymały odbojnik. Większość urządzeń do zagłuszania drzwi jest również przenośna, więc możesz zabrać je ze sobą w podróż.

 

6. Zainwestuj w sejf

To, że ktoś może dostać się do twojego mieszkania, nie oznacza, że ​​powinien być w stanie wywieźć wszystkie twoje rzeczy. Twardy sejf domowy jest dobrym środkiem odstraszającym nie tylko dla włamywaczy, ale także dla węszących współlokatorów i mniej wiarygodnych gości.

Przechowuj gotówkę, biżuterię, broń palną, pamiątki, ważne dokumenty i inne cenne przedmioty w środku i porozmawiaj z właścicielem o przykręceniu go do ściany lub podłogi dla maksymalnego bezpieczeństwa.

 

7. Rozważ kamery

Kamera bezpieczeństwa może być zaskakująco przystępnym dodatkiem do monitoringu Twojego mieszkania. Można by pomyśleć, że kamery potrzebują pełnego systemu bezpieczeństwa. Mimo to istnieje wiele samodzielnych kamer, które przesyłają obraz bezpośrednio do smartfona, dzięki czemu możesz monitorować swoje mieszkanie z dowolnego miejsca.

Większość kamer bezpieczeństwa i inteligentnych dzwonków wideo zwykle ma wykrywanie ruchu, noktowizor i dwukierunkową rozmowę. Gorąco polecamy inteligentne dzwonki do drzwi, ponieważ możesz bezpiecznie rozmawiać z ludźmi przy drzwiach bez konieczności ich otwierania. Istnieją nawet modele, które przyczepiają się do twoich drzwi.

8. Zainstaluj system bezpieczeństwa

Wiercenie dziur w mieszkaniach jest zwykle dużym nie-nie (i może mieć wpływ na odzyskanie całej kaucji), więc wielu najemców uważa, że ​​ich system bezpieczeństwa nie może wykraczać poza piramidę puszek ułożonych przed ich drzwiami.

Na szczęście tak nie jest. Bezprzewodowe systemy alarmowe wykorzystują klej do mocowania czujników drzwi i okien, a do monitorowania można używać smartfona.

Wiele systemów bezpieczeństwa w mieszkaniach jest również wyposażonych w wolnostojące syreny (bez niezgrabnej klawiatury i syreny montowanej na ścianie), które ostrzegają o wszelkich problemach i odstraszają intruzów. Bonus: posiadanie systemu alarmowego w mieszkaniu może zapewnić niższe stawki ubezpieczenia najemców.

 

Podsumowanie.

Przeprowadzka do nowego miejsca jest ekscytująca, a świadomość bezpieczeństwa nowego domu sprawia, że ​​jest to jeszcze przyjemniejsze. Prawdziwa ochrona mieszkania polega na robieniu małych rzeczy, które mają duże znaczenie.